Dodano 11.11.2020 przez Admin   •  


Szanowni Państwo,

Warto zobaczyć wyniki konkursu: odnawialne źródła energii - słońce, woda, wiatr - oczami dzieci.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

Dodano 05.11.2020 przez Admin   •  


Szanowni Państwo,

dzisiaj otrzymaliśmy prezentacje dr inż. Patryka Chaji z IMP PAN pt. "Analiza opłacalności wykorzystania magazynów energii w farmach fotowoltaicznych". W dobie prawie powszechnego wykorzystania OZE magazyn energii staje się koniecznością - tylko jakim kosztem?

Prezentacje dostępne są pod linkiem: ZOBACZ PREZENTACJE

Dodano 04.11.2020 przez Admin   •  


Szanowni Państwo,

zapraszamy do składania nominacji do nagrody Zielonego Feniksa na rok 2021.

Wniosek można już pobrać i po wypełnieniu przesłać na adres biuro@preda.pl.

Dodano 03.11.2020 przez Jacek Walski   •  


Szanowni Państwo,

z niezmierną przyjemnością przedstawiam Państwu wyniki prac Kapituły Zielonego Feniksa. Wymienione osoby i podmioty - to awangarda polskiej energetyki. Nagrodzeni i wyróżnieni to ludzie, dla których innowacje w technologiach i dbałość o środowisko stanowią pasję, a przez realizację ich pasji wszyscy możemy czuć się bezpiecznie. Wszystkim nagrodzonym gratuluję. Pragnę podziękować wszystkim członkom Kapituły Zielonego Feniksa, którzy złożyli swój głos w ocenie nominatów, a szczególnie Przewodniczącemu Kapituły - prof. dr hab. inż. Janowi Kicińskiemu oraz Sekretarzowi Kapituły Panu Arturowi Ślimakowi. Jest godzina 18:00 - możemy wreszcie poznać nagrodzonych.

Dodano 03.11.2020 przez Admin   •  


Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym o godzinie 10:00, w auli Centrum Konferencyjnego Politechniki Opolskiej miał przywitać uczestników XII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki Pan Andrzej Buła - Marszałek Województwa Opolskiego. Niestety, wydarzenia XII Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki w ustalonym terminie się nie odbędą. Wobec utrzymującego się od kilkunastu dni wysokiego poziomu wykrywalności chorych na COVID-19 i obostrzeń z tym związanych, a także mając na uwadze wartości i efekty, jakie niosą za sobą spotkania rzeczywiste uczestników wydarzenia - organizatorzy ustalili, że przygotowania do XII Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki zostały zawieszone, a sam festiwal odbędzie się w najbliższym możliwym terminie. Nowe technologie, czy wdrożenia warte publicznego pokazania nie powinny czekać na lepsze czasy. Zatem, w godzinach wskazanych w programie będziemy publikowali prezentacje, które otrzymaliśmy wraz ze zgodą na ich upowszechnienie. Zaczynamy od 10 pytań młodzieży do energetyki, które przygotował Pan Kacper Lubiewski - przedstawiciel Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Kolejne prezentacje przedstawimy o godzinie 12:00. Są wśród nich takie, które zupełnie zmieniają postrzeganie energetyki. To rozwiązania przyszłości. Zapraszam do zapoznania się z nimi i do bezpośredniego kontaktu z ich twórcami. Pytania bądź uwagi i spostrzeżenia można też kierować na adres biuro@preda.pl. Życząc wszystkim powodzenia i zdrowia liczę na realne spotkanie w nieodległej przyszłości.
Jacek Walski.

Prezentacje dostępne są pod linkiem: ZOBACZ PREZENTACJE

Dodano 29.10.2020 przez Admin   •  

Szanowni Państwo,

Informacja o przyznanych przez Kapitułę Zielonego Feniksa nagrodach i wyróżnieniach, ukaże się na naszej stronie w pierwotnie zaplanowanym czasie odbycia uroczystej Gali (03.11.2020 godz. 18:00).

Dodano 27.10.2020 przez Admin   •  

Szanowni Państwo,

Wobec utrzymującego się od kilku dni wysokiego poziomu wykrywalności chorych na COVID-19 i obostrzeń z tym związanych, a także mając na uwadze wartości i efekty, jakie niosą za sobą spotkania rzeczywiste uczestników wydarzenia -


organizatorzy ustalili, że przygotowania do XII Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki zostały zawieszone, a sam festwal odbędzie się w nowym terminie.

W dniach 03.11.2020 i 04.11.2020 przedstawimy na naszej stronie udostępnione przez prelegentów prezentacje, które miały być w tych dniach wygłoszone.

Zaktualizowano 21.10.2020 przez Admin   •  

Szanowni Państwo,

Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna w formule bezpośrednich kontaktów podczas XII OFE niestety nie dojdzie do skutku.

Za kilka dni będzie można zapoznać się na naszej stronie i na stronach partnerów z firmami, które wyraziły zainteresowanie współpracą.
Podamy tam również dane, które pozwolą na stworzenie relacji możliwych w obecnej sytuacji.

Można znaleźć się w tym wykazie składając na adres biuro@preda.pl odpowiedni wniosek. Wniosek o umieszczenie na liście firm zainteresowanych współpracą międzynarodową: POBIERZ

Submit your participation by sending the completed form to biuro@preda.pl.
International Cooperative Exchange of XII National Eco-Energy Festival application form: DOWNLOAD

Dodano 16.10.2020 przez Admin   •  

Samorządy podejmują znaczny wysiłek związany z transformacją gospodarczą, energetyczną, ekologiczną i społeczną. Planowanie energetyczne dotyczy głównie człowieka i jego relacji ze światem, w którym funkcjonuje on, jako jeden z wielu ważnych elementów. Warto zatem zadać sobie trud i stworzyć projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło energię elektryczna i paliwa gazowe, który będzie integrował relacje i potrzeby lokalnej społeczności i energetyki.

Autorzy poradnika dzielą się doświadczeniami nabytymi podczas wykonywania ponad 150 planów energetycznych oraz planów gospodarki niskoemisyjnej dla dużych i średnich miast oraz gmin wiejskich, a także doświadczeniami z uczestnictwa w międzynarodowych projektach związanych z planowaniem energetycznym oraz zarządzaniem energią.
PORADNIK ENERGETYCZNY DLA FIRM

Dodano 16.10.2020 przez Admin   •  

Czy światowa energetyka stoi na rozdrożu? Czy postępujące zmiany klimatu, szybki rozwój nowych dziedzin takich jak internet rzeczy IoT, Smart City czy e-mobility nie wymuszą zupełnie innego spojrzenia na przyszłość energetyczną świata? Jakie w związku z tym są realne wizje i prognozy rozwoju? Kto ma rację: czy wielkie koncerny energetyczne i część polityków czy też ekolodzy, badacze klimatu i różnego rodzaju wizjonerzy?

Czy transformacja oparta na słońcu i wodorze to święty graal energetyki?

Na te i wiele innych pytań autor niniejszej książki stara się znaleźć odpowiedź.

Jan Kiciński "Zielona Tansformacja Energetyczna"

Dodano 30.09.2020 przez Admin   •  

Szanowni Państwo!

Automobilklub Kędzierzyńsko - Kozielski zaprasza do udziału w 25 międzynarodowej imprezie samochodowej NIETOPERZ 2020 8 rundzie Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski 5 rundzie Turystyczno - Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Opolskiego która odbędzie się w dniu 07.11.2020r. Impreza odbywa się w ramach XII Festiwalu Ekoenergetyki organizowanego przez PZM wspólnie z Fundacją Zielony Feniks.

TELEFON: 691 22 88 54  • E-MAIL: rajdy@ak-k.pl
FORMULARZ ZGŁOSZENIA: www.nietoperz.ak-k.pl
ULOTKA: > ZOBACZ <

Dodano 23.09.2020 przez Admin   •  

Szanowni Państwo!

Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna ma na celu nawiązanie bezpośrednich kontaktów przedsiębiorców niemieckich, czeskich i polskich zainteresowanych współpracą biznesową . Katalog zainteresowanych przedsiębiorców będzie można pobrać ze strony http://www.een.opole.pl/.
Kontaktując się z Panią Andreą Zachoń z ośrodka Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Promocja Przedsiębiorczości” w Opolu pod numerem telefonu: +48 505 984 012 lub adresem e-mail: andrea.zachon@spp.opole.pl można uzgodnić dokładny harmonogram rozmów kooperacyjnych podczas Giełdy.

Organizatorzy XII Festiwalu Ekoenergetyki zapraszają wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej b2b w dniu 04.11.2020 r. w godz. 12.00 – 15.00 w Centrum Konferencyjnym „Łącznik” Politechniki Opolskiej, w Opolu, ul. Mikołajczyka 16.

Giełda kooperacyjna – to wyjątkowa szansa, aby w relatywnie krótkim czasie móc się przekonać, jakie są oczekiwania potencjalnych kontrahentów z innych krajów, co dzieje się w branży, na którym działa przedsiębiorca, jakie są nowe trendy, innowacje, prognozy rynkowe. To także wyjątkowa szansa na nawiązanie nowych ciekawych relacji biznesowych z partnerami z kraju i zagranicy!!!

Wykorzystaj szansę, weź udział w Giełdzie Kooperacyjnej !!!
Organizatorzy zapewniają profesjonalnych darmowych tłumaczy.

Dodano 17.09.2020 przez Admin   •  

Szanowni Państwo!

Materiały konferencyjne (bannery, ulotki, opracowania, itp.) prosimy wysyłać, tak aby do odbiorcy trafiły do 27.10.2020 r. wyraźnie oznaczając przesyłkę napisem XII OFE, na adres:

Pani Gizela Czernia
Politechnika Opolska
ul. Mikołajczyka 5 pok. B22,
45-758 Opole

Dodano 14.09.2020 przez Admin   •  

Szanowni Państwo!

Kapituła Nagrody Zielonego Feniksa informuje o możliwości zgłaszania nominacji do tegorocznej XII edycji konkursu na statuetkę Zielonego Feniksa. Wnioski należy przesyłać na adres Fundacji Zielony Feniks w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.09.2020 r.Informacje o nagrodach przyznanych w poprzednich edycjach znajdziesz na naszej stronie w zakładce Nagrodzeni w latach 2009-2019 oraz na stronie: : http://zielonyfeniks.pl/inicjatywy/nagroda-zielonego-feniksa/

Dodano 08.09.2020 przez Admin   •  

Szanowni Państwo!
Osoby, które zarezerwowały się, jako uczestnicy XII Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetycznego mogą skorzystać z promocyjnej ceny noclegów w terminie 02-04.11.2020:

Hotel Mercure Opole
Mail.: h3405-re@accor.com Tel. 77 45 18 109

Cena pokoju 1-os ze śniadaniem to 200 zł brutto / doba
Cena pokoju 2-os ze śniadaniem to 240 zł brutto / doba
Parking : 20 zł brutto / doba

Hotel DeSilva Premium Opole
Mail. : opole@desilva.pl Tel. 77 540 70 00

Cena pokoju 1-os ze śniadaniem to 230 zł brutto / doba
Cena pokoju 2-os ze śniadaniem to 270 zł brutto / doba
Parking : 20 zł brutto / doba

Odległość pomiędzy hotelami to ok. 200 metrów
Płatność przez wszystkich gości indywidualnie kartą lub gotówką.
Aby skorzystać z promocji należy na recepcji wywołać hasło "OFE"

Dodano 22.08.2020 przez Admin   •  

Szanowni Państwo!
Dla Państwa wygody przedstawiamy poniżej wskazówki dojazdu do Centrum Konferencyjnego Politechniki Opolskiej.

Dodano 18.08.2020 przez Admin   •  

Zapraszamy na XII Festiwal Ekoenergetyki.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki "Zielony Feniks"
już po raz dwunasty zaprasza do uczestnictwa w
Ogólnopolskim Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu.

Festiwal odbędzie się w terminie od 3 do 4 listopada 2020 w Opolu.Fundacja na rzecz Ekoenergetyki "Zielony Feniks" informuje, że dane i informacje podane na niniejszej stronie nie stanowią,
w rozumieniu przepisów prawa, oferty świadczenia jakichkolwiek usług i podane zostały wyłącznie w celach informacyjnych.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie znaki i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.