Skip links

XV Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki w Opolu

Zapraszamy na XV Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki.
 
Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „Zielony Feniks” wraz Marszałkiem Województwa Opolskiego i Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego,  już po raz piętnasty zapraszają wszystkich, którym na sercu leżą sprawy energetyczne, klimatyczne i co w dobie kryzysu najważniejsze – ekonomiczne, do bezpłatnego uczestnictwa w Ogólnopolskim Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu.
 
W dniu 22.11.2023 r. w godzinach od  9:00 do 15:00 w trakcie konferencji na terenie na terenie Zespołu Dydaktycznego  „Łącznik” Politechniki Opolskiej, przy ul. Mikołajczyka 16 w Opolu będziemy się zastanawiali, czy w dobie szalejących cen energii warto zbudować swoją elektrownię? A jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić? Czy warto zastosować systemy zarządzania energią, które pozwolą na efektywne, a zatem i oszczędne gospodarowanie nośnikami energii, co może wprost przełożyć się na nasz portfel? A może są technologie lub rozwiązania, o których jeszcze nie wiemy?
 
Od godziny 18:00 zapraszamy do Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego, przy ul. Katowickiej 95 w Opolu, na uroczystą Galę wręczenia najstarszej w Polsce nagrody przyznawanej przez Kapitułę Zielonego Feniksa w kategoriach:
  • za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych.
  • za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki.
  • za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki.
  • za całokształt osiągnięć w rozwoju ekoenergetyki
Po części artystycznej zapraszamy na nocny spacer z przewodnikiem  po urokliwych zakątkach Opola.
 
23.11.2023 r. o godz. 6:00 z parkingu przy hotelu Festival a o godz. 6:15 z parkingu przy Zespole Dydaktycznym „Łącznik” Politechniki Opolskiej, przy ul. Mikołajczyka 16 w Opolu  rozpoczynamy wyjazd studyjny. W programie wyjazdu zaplanowano m.in. zwiedzenie pierwszej w Niemczech samowystarczalnej energetycznie wioski Feldheim w Brandenburgii ,  plus energetyczny obiekt Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie oraz ultranowoczesny obiekt Filharmonii Szczecińskiej. Budowanie lokalnej energetyki w Polsce już się zaczęło. Lokalne społeczności realizują ambitne projekty w zakresie wytwarzania energii z OZE, magazynowania energii. Ale czy będąc w pracy, czy wracając do naszego domu,  będziemy w obiekcie, który będzie nam przyjazny?  Jedziemy zobaczyć naszą przyszłość. 
 
Do Opola wrócimy 24.11.2023 r. około godz. 20:00.
 
Zapraszamy – to wydarzenia nie tylko dla fachowców.